آمریکا از توانمندی صنعت داروسازی ایران درمانده‌ است

به نقل از سایت اخبار  درمان و تعذیه :    
 

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا شانه ساز، عصر دوشنبه در حاشیه سومین یادواره شهدا و ایثارگران حوزه دارویی کشور، با عنوان این مطلب که از نظر آمریکایی‌ها همه داروها تحریم است، افزود: تاکنون اجازه نداده‌ایم کمبودی در زمینه داروهای بیماران خاص و...، در کشور اتفاق بیافتد.

وی با بیان این مطلب که ما روش‌های خودمان را برای تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص داریم، تاکید کرد: آنها نمی‌توانند حریف هوش و ذکاوت ایرانی ها شوند و در حال حاضر از توانمندی صنعت داروسازی ما درمانده‌اند.

شانه ساز ادامه داد: ما توانسته‌ایم با روش‌هایی که داریم، واردات دارو را به میزان کافی انجام دهیم و در حال حاضر ذخایر دارویی‌ کشور بسیار خوب است. در عین حال تعداد کمبودهای دارویی نیز بسیار اندک و انگشت شمار است. البته ممکن است برخی داروخانه‌ها به دلیل مشکلات نقدینگی نتوانند دارو بخرند که این مشکل باید حل شود اما آنچه مسلم است، اینکه دارو در کشور به وفور موجود است و کمبودی نداریم.

رئیس سازمان غذا و دارو، در خصوص تامین داروی بیماران MPS، گفت: داروهای این بیماران از اقلامی است که شرکت تولید کننده آنها آمریکایی هستند که در تامین آنها مشکلاتی ایجاد شد. در حال حاضر مدت‌ها است که شرکت وارد کننده داروهای این بیماران، ارز را در بانک‌های اروپایی نشانده است اما آن شرکت به دلیل تهدیدهای آمریکایی‌ها جرأت نمی‌کند دارو را تحویل دهد. ما داریم از طریق اتخاذ راهکارها و روش‌هایی و با دور زدن تحریم‌ها، این داروها را تامین می‌کنیم. 

11
0 0