شهروندان تهرانی رایگان ویزیت می شوند

به نقل از سایت اخبار  درمان و تعذیه :    
 

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا عزیزی مدیر آموزش سازمان نظام پزشکی، گفت: جشنواره ارتقاء سلامت شهرواندان تهرانی در راستای عمل به اهداف و وظایف سازمان نظام پزشکی مبنی بر آموزش همگانی و ارتقاء سطح سواد و آگاهی‌های عمومی در حوزه سلامت ویژه شهروندان عزیز شهر تهران برگزار خواهد شد.  

دبیر جشنواره ارتقا سلامت شهروندان تهرانی، در خصوص برنامه های جشنواره، افزود: در این جشنواره همزمان با ارائه برنامه های آموزشی با محتوای آموزش مراقبت های اولیه، اورژانس ها و پیشگیری از بیماری های شایع در قالب پمفلت، کلیپ و فیلم‌های آموزشی، طنز و نمایش، مراقبت های بهداشتی اولیه و خدمات تخصصی درمان هم در قالب ویزیت رایگان  ارائه خواهدشد. مراقبت های بهداشتی اولیه اعم از کنترل قند، فشارخون و کنترل قدو وزن و نیز مشاوره تغذیه و ویزیت رایگان از ساعت ۸ صبح با حضور متخصصین ، عفونی، گوارش، کلیه و فشارخون، قلب و عروق، ارتوپدی، اطفال، جراحی مغز و اعصاب، روماتولوژی،زنان و زایمان، پوست،داخلی مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی، جراحی عمومی، خون، مشاوره خانواده و تغذیه آغاز و تا ساعت ۱۱ ادامه خواهد داشت. 

وی ادامه داد: ویژه برنامه روز پزشک رادیو سلامت تحت عنوان «دستان پرمهر» به طور زنده و از محل فرهنگسرای بهمن از ساعت ۹ تا ۱۱ با حضور میهمانان ویژه و چهره های بنام پزشکی روی آنتن خواهد رفت. همچنین رادیو سلامت برنامه جنگ ویژه را نیز از ساعت ۱۱ تا ۱۳ در سالن اصلی مجموعه فرهنگسرای بهمن برگزار می کند که شهروندان تهرانی می توانند از برنامه های شاد و مفرح و موسیقی زنده و برنامه های آموزشی استفاده کنند.  

عزیزی در خصوص محل های برگزاری همایش و همکاران این برنامه، افزود: به جز فرهنگسرای بهمن که محل اصلی برگزاری است مراقبت های بهداشتی اولیه و ویزیت رایگان در ۳ منطقه دیگر، پایگاه مقداد در سی متری جی، پایگاه مالک اشتر در خاوران و فرهنگسرای هنگام در شمال شرق تهران (منطقه شمیران نو) ارائه خواهد شد. وزارت بهداشت،‌ رادیو سلامت، بهداری سپاه تهران، نیروی مقاومت بسیج، بسیج جامعه پزشکی سازمان تامین اجتماعی، شهرداری تهران، هلال احمر، سازمان فرهنگی و هنری شهر سالم و اداره کل سلامت شهرداری تهران، دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی از همکاران برگزار کننده این برنامه هستند.

28
0 0